You are currently viewing Kodlama 2

Kodlama 2

Nesneleri Kodlayalım / Mbot Robot

What you’ll learn

  • Görsel bloklar ile kodlamayı
  • Kod bloklarını
  • Oyun kodlama yöntemleri
  • Döngüler

Course content

1.5 total hours

Requirements

  • Bilgisayar
  • İnternet bağlantısı

Description

Kodlama, en genel tanımıyla bilgisayar, makine ya da bir sisteme yapmasını istediğimiz görevleri anlayacakları dilden anlatma işlemidir. Örneğin; bir web sitesi hazırlamak, bilgisayar oyunu yapmak, bilgisayar için uygulama hazırlamak ya da bir robot yapmak istiyorsanız kodlama öğrenmek zorundasınız.

Kullandığımız bilgisayar, akıllı telefon, tablet, buzdolabı, hesap makinesi gibi birçok elektronik cihaz çalışmaları için kod parçacıklarına ihtiyaç duyarlar.

Bu eğitimde programlamanın en temeli olan kod blokları ile kodlama işlemi yapacağız. Scratch programı ile yapacağımız uygulamalarla programlama dünyasına siz de adım atacaksınız.

Sürükle bırak yöntemiyle oluşturacağımız kod blokları sayesinde birbirinden güzel oyunların yapılacağı bu kursta kodlamayı öğrenerek yapılan uygulamalarla kendimizi geliştireceğiz. Temel uygulamaların ardından Mbot ile robot kontrol uygulamalarına geçilecektir.

Kodlama yetişkinlerin yanı sıra çocuk üzerinde de etkileri olumlu yönde çok fazladır. Kodlamaya erken yaşta başlayan çocuklarda, etkisi daha çok artmaktadır. Kendi kodlama programını oluşturan çocuklarda, düşünceyi geliştirmesinde yardımcı olduğu gibi zihnini de geliştirmektedir. Kodlamanın bize kattığı en büyük faydası da yeniliklere açık olmamızı sağlamasıdır. Bu yeniliklere doğru adım atarken yaratıcı olmamızı da sağlamaktadır.

KOMEK 2004 yılında kurularak, 3 ayrı merkezde açılan kurslarla yılda 1500 kişiye mesleki eğitim vermiştir.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkı yapan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 474 Branşta eğitim verdi, 1 milyona yakın insanımızın yararlandığı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.

Who this course is for:

  • Web sitesi hazırlamak istiyorsanız
  • Bilgisayar oyunu yapmak istiyorsanız
  • Bilgisayar için uygulama hazırlamak ya da bir robot yapmak istiyorsanız

Go to CourseIf coupon does not work, it means you are late. Remember all coupons for a short time and limit number, so it is better to join the Telegram channel to get a notification on your mobile phone about new couponsTelegram Channel