You are currently viewing Gerçek Benlikle Yaşamak

Gerçek Benlikle Yaşamak

Mutlu olmanın iyi bir yolu

What you’ll learn

  • Gerçek benlik nedir?
  • Herkesin sahip olduğu iki benlik
  • Kendiniz olmanın yolu
  • Gerçek benlikle yaşamanın yolları

Course content

31 total mins

Requirements

  • Sadece öğrenme isteğine sahip olmak yeterli.

Description

Gerçek benlik kavramı, bir bireyin özünü, en içteki varlığını veya ruhunu tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Gerçek benlik, özgün benliğimiz olarak da düşünülebilir, bu kavram, toplumsal normlar veya beklentiler gibi dış etkiler altında olmayan, özümüzde sahip olduğumuz kişilikle ilgilidir. Bu,bazen soyut ve kavranması zor bir fikir gibi görünebilir, ancak kişinin gerçek benliğini tanıması yaşamında büyük bir fark yaratabilir.

Kendi gerçek benliğimize dair farkındalık kazanmak için önce iç gözlem yapmak ve kendimiz , hayattaki değerlerimiz hakkında düşünmek için zaman ayırmalıyız. Bu,’’beni ne mutlu eder’’ gibi sorular sormayı içerebilir ve nasıl biri olmak isteğimizi bilmeyi gerektirir. Düşünmek veya günlük tutmak gibi etkinlikler, kendimizi daha derin bir düzeyde daha iyi anlayabilmemize yardım ederek bu konuda bilinçlenmemizi sağlayabilir. İnsanın kendi benzersiz karakter özellikleri hakkında bilgi sahibi olması, hayatta yol alırken paha biçilmez bir rehberlik sağlar.

Gerçek benlik kavramı, tanımlanması zor bir kavramdır. Farklı insanlar için farklı şeyler ifade edebilir, ancak özünde, bir bireyin dış kişiliğinin yüzeyinin altında var olan otantik kimliğiyle ilişkilidir. Gerçek benlikle yaşamak dış kaynaklara veya etkilere güvenmek yerine rehberlik için kendi içimize bakmamızı gerektirdiğinden, iç huzuru ve memnuniyet getirir.

Gerçek benliğimizi keşfedebilmek için, önce toplumun bize taktığı maskeleri çıkarmaya, sonrasında da korkmadan benzersiz özümüzü ifade etmeye istekli olmalıyız. Bu süreç zaman, sabır, cesaret ve bağlılık gerektirir ancak sonunda kim olduğumuz konusunda gerçekten dürüst olmayı başarabilir ve çevremizdekiler tarafından kabul görmeme korkusunu da yenebiliriz. Engeller bir kez yıkıldıktan yani uyumlu olma ve onaylanma kaygısından kurtulduktan sonra, özgün doğamız artık dış baskılar veya beklentiler tarafından engellenemez ve başka hiçbir şeye benzemeyen bir özgürlük duygusu gelir.

Bu kadar değerli ve iyi hissettiren bir şey gerçek benlikle yaşamak.

Bu kursta birlikte özgün kişiliğimizi keşfetmeyi amaçlıyoruz.

Umarım beğenir ve yararlanırsınız.

Who this course is for:

  • Gerçek benlikle yaşamayı öğrenmek isteyen herkes bu kursa davetlidir.

Go to CourseIf coupon does not work, it means you are late. Remember all coupons for a short time and limit number, so it is better to join the Telegram channel to get a notification on your mobile phone about new couponsTelegram Channel